O mieszkaniu od dewelopera

O mieszkaniu od deweloperaCzasem zastanawiasz się jak to wszystko z połączeniem, łączy się, aby wszystko zastanawiało.
Patrzysz na plan mieszkania od dewelopera i widać, że jest kuchnia, łazienka, miejsce na pralkę, wielki narożnik. Normalnie cud miód wszystko jest.
A mówię po schodach schody… i nie ma schodów na piętrze czy do piwnicy, ale po schodach z schody a fikcją kartki.


Dostajemy od dewelopera piękne plany, na których wszystko jest. Potem pokaże nami wizualizacje. Gdzie mieści się szafy i wszystko tak pięknie wygląda.
Czasem staramy się zrobić wszystko na własnym wnętrzu, ale załóżmy, że tym razem razemmy architekta.Przychodzi do tej osoby, patrzy na plan, słuchacz, co chcielibyśmy mieć w mieszkaniu (bo przecież, nie tak jak wizualizacji od dewelopera, bo przecież wszyscy sąsiedzi będą chcieli, chcieli tak samo).
A i taka lodówka z drzwiami, z dwu- komorowy, segregacja śmieci na pięć pojemników, młynek na pojemników, niż bo przecież jeszcze poprawiające-suszarka (bo tak gdzieś na forum było), dwie umywalki w sprawdzaniu, już teraz to teraz takie modne.
Lista oczekiwań wstecz a metraż na planie, jak nie chciał, nadal się nie powiększył.
Projektant wnętrz i nagle pada to straszne zdanie.


„Jeli chcemy to, to tuże chcemy to. Jeżeli tamto to trzeba przestawiać, raczej bo się nie zmieści”.Teraz moje pytanie, jak jesteś z tym projektem od dewelopera jak jest, że nic się nie mieści.
Wyjaśnię wam do kwestii ekonomicznej. Projekt może zawierać PODSTAWOWY asortyment. Przeważnie mieszkania są przygotowywane do rodziny 2+1 lub max 2+2. Dlaczego? Ponieważ rynek jest programowany w tym programie. Deweloper dzięki temu jest wstanie będzie sobie usługi, sprzedaż, ponieważ najwięcej osób będzie takie rozwiązania.
Dodatkowo, inaczej nie inicjalizacji między architektem (tzw. tytułem ten tytułno architekt urbanista) a architektem projektantem (architektem wnętrzna twórcę zespołu inżyniera, nie mylimy pojęcia z dekoratorem lub projektantem).
Architekt skupiający się na bryle budynku a wnętrze inicjuje trochę po „macoszemu”. Jak wszystko z PODSTAWOWYCH asortymentów mieści się a budynek nie chce się zawalić do jest dobrze. Taka osoba nie jest wymagane wyposażenie w sprzęt w sklepach. Mniej więcej szafa 60 cm głębokości na ok metr szerokości i jest ok. Jego nie interesuje, że szafę potem trzeba po dodaniu tynków robić na zamówienie. To jest nasz biznes, że wydamy więcej lub wstawimy mebel, który będzie wystawał lub kupimy mniejsze z dziurami zbierającymi kurz po bokach. Listwy przypodłogowe, które mają swoją instalację i wysokość nie są priorytetem i wiecie co. Z jednej strony do dobrze, bo wstawiam pozostawiamy architektowi w obszarze wnętrza architektowi wnętrz. Dlatego właśnie projektujemy dom najlepiej mieć takie dwie osoby od początku w zespole.


Niestety przy domach powtarzanych lub gotowych projektach takich luksusów nie ma. Dostajemy projekt i działamy, ponieważ budynek, budynek.
Sytuacje są, wwtedy, kiedy takie projektowane, własne użytkownika, użytkownik bardzo.
Kiedy mamy np. wózek introligatorski, który ma swój wózek, do tego jeszcze wprowadzi się pod uwagę opakowanie np. przy lodówce, bardzo trafnie miejsca. Mikro łazienki są straszne w takim przypadku. Uwierzcie, robiliśmy nie jeden taki projekt.


Dodatkowo spotkaliśmy się z takimi sytuacjami, że coś, jest na projekcie od dewelopera, a potem na budowie tego nie ma. W tą stronę jest jeszcze ok, ponieważ zyskujemy miejsce. Gorzej jest jak się stosować, że jednak coś musio tutaj, ponieważ… nie tak przepisy i tyle. w miejscu gdzie nam ucieka i znów coś może się nie zmieścić.
Przez taką sytuację inwestora może rozboleć głowa. Dlatego też ze swoich marzeniami i planami architekt wnętrz przydaje się już w ofercie wyboru lokalu mieszkania. Możliwy jest obecny uchodźcy od różnych uczniów i różnych producentów, estrów, nawet można porównować się z tym, który uprowadzony, aby taki, taki rzeczywisty plan mebli. Ponieważ architekt wnętrz ma oko do skali. I jest w stanie wyłapać takie małe „dziwactwa” w projekcie (niepiszę „błędy”, że nie są błędy w tym poczynaniu).

Pozdrwiam AB-K.