10 ROŚLIN DLA TWOJEGO WNĘTRZA

10 ROŚLIN DLA TWOJEGO WNĘTRZA

Wpisyjpg


10 ROŚLIN DLA TWOJEGO WNĘTRZA


 

 

Od zawsze byłam mordercą roślin. Kaktus nawet upływał nogi i wyprowadzić się. Wiele lat pracowałam nad tym aby te zielone stwory ujarzmić. Od kiedy mam dzieciaki rozumiem, że w domu takie jednak filtrujące powietrze jest potrzebne.


Nasze płuca filtrują 11 000 litrów powietrza dziennie. Warto trochę im pomóc zadbać o jego jakość w naszym otoczeniu. A jak najlepiej zrobić? Jest prosta- otoczyć się odpowiedzią i odpowiedzią na filtry powietrza.

Od świtu już wiadomo, że rośliny są sprzymierzeńcami w oczyszczaniu powietrza, na dziesięć tematów szeregów badań.

Rośliny antysmogowe maja szeregwrotch działań: poprawiają jakość i niwelują takie powietrze, jak i zatytułowany talent pod tytułowymi błonami, nazwanymi tytułami z tleksynów, także gwiazdą tytularną tytułom tle.

poprawiaj ubrania w miejscach, gdzie śpisz, pracujesz, spędzasz czas wolny a zyskasz nie tylko, ale też piękne dekoracje do swojego.

 

Rośliny do każdego wnętrza:

 

1. Skrzydłokwiat 'Sensation' ( Spathiphyllum 'Sensation' )

Posiada duże skórzaste liście o ciemnozielonym kolorze. Może urosnąć naprawdę duża. Jest w uprawie, lubi położenie zacienione i podlewanie.

 8png

2. Zamiokulkas

Bardzo lubiana roślinożerca olejowa sonda, wyrastająca z podziemnych kłączy z grubymi płytkami, błyszczącymi liśćmi zielonymi liśćmi. Lubi cieniste otoczenie i oszczędne podlewanie.

 9 png

 

3. Fikus „Abidżan”

Roślina popularna w latach 70-tych znowu wraca do wnętrz. Posiada duże liście w różnych odcieniach zieleni i burgunda. Lubi nasłonecznienie i podlewanie.

 3png

 

4. Sansewieria 'Laurentii'

Tę roślinę zna każdy każdy. Ma chrakterystyczne wielkie, podłużne „wijące się” liście. Bardzo intensywnie oczyszczanie powietrza. Lubi stanowisko cieniste i oszczędne podlewanie.

 7 png

5. Dracena

Bardzo popularna niewymagająca roślinożnica idealna zarówno do domu jak i biura. Dostępnych jest odmiana od złocistych do różowawych. Bardzo intensywnie oczyszczanie powietrza. Lubi stanowisko cieniste i podlewanie.

 2png

 

6. Aglaonema "Paski"

Duża roślinożerca o liściach poprzecinanych regularnymi srebrzystymi pasami. Jedna z jednej odmiany, dorastająca nawet 80 cm, idealna do dużej przestrzeni. Bardzo intensywnie oczyszczanie powietrza. Lubi stanowisko umiarkowanie słoneczne i obfite podlewanie.

10 png

 

7. Palma Areka

Jedna z domu palma, idealna zarówno do jak i biura. Posiada duże pierzaste jasnozielone liście. Bardzo intensywnie oczyszczanie powietrza. Lubi stanowisko umiarkowanie słoneczne i podlewanie.

 6 png

 

8. Filodendron pnący

Jest łatwe w uprawie, dość szybko bardzo. Bardzo ładnie wspina się po pniu. Lubi raczej cieniste i podlewanie.

 4png

 

9. Monstera „małpa maska”

Niezarzeczalna królowa ostatnich czasów. Jej ozdoby duże i dziurawe liście stały ostatnio ikona designu. Dobrze oczyszczanie powietrza, lubi nasłonecznienie i podlewanie.

 5png


 

10. Maranta

Posiada bardzo dekoracyjne liście z ciekawym bordowym wzorem. Potrafi otwierać liście na słońcu i zwijać je w nocy. Dobrze oczyszczanie powietrza, lubi miejsca cieniste i podlewanie.

Nie czekaj, zaproś rośliny do swojego domu już dziś !!!

1 png

Źródła zdjęć: https://www.animauxspeciaux.com/en/maranta-fascinator.html , https://hortology.co.uk/products/monstera-adansonii-philodendron-monkey-mask-moss-pole , https:// /kwiatydonice.pl/filodendron-scandens-100-cm-p-33146.html , https://www.obi.pl/rosliny-duze/areka-areca-lutescens-/p/4373064 , https://www. plantsguru.com/aglaonema-silver-queen , https://www.leroymerlin.pl/rosliny-nasiona-cebule/kwiaty-doniczkowe-i-pokojowe/rosliny-zielone/dracena-obrzezona-75-cm,p404317,l3369. html , https://www.leroymerlin.pl/rosliny-nasiana-cebule/kwiaty-doniczkowe-i-pokojowe/kaktusy-i-sukulenty/sansewieria-gwinejska-mix-70-cm,p163894,l3370.html ,https://www.obi.pl/pokojowe-drzewko-figowe-fikus-/figowiec-sprezysty-ficus-elastica-abidjan-wys-40-cm-don-14-cm/p/6591671 , https://www. .leroymerlin.pl/rosliny-nasiona-cebule/kwiaty-doniczkowe-i-pokojowe/rosliny-zielone/zamiokulkas-zamiolistny-55-cm,p404311,l3369.html , https://www.leroymerlin.pl/rosliny-nasiona -cebule/kwiaty-doniczkowe-i-pokojowe/rosliny-kwitnace/skrzydlokwiat-75-cm,p404277,l3368.html